“ЗАКРЫЛИ РТЫ”: ЯК ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ “СТИМУЛЮЮТЬ” ВОЮВАТИ НА ПЕРЕДОВІЙ

|

Ми вже неодноразово писали про злочини військового командування в нашій армії, а також про те, що розповіли бійці 9-го окремого батальйону 57-ої бригади, переходить будь-які межі.

Півтора місяці хлопці на нульових позиціях, під градами, фосфорними бомбардуваннями, мінами, боронять нашу країну від ворога. Як розповіла дружина одного з військових Юлія Рой, належної підготовки перед відправленням на фронт бійці не отримали.

“Їх взагалі готували, як санітарів. Вони один чи два рази були на стрільбах. А так, в основному, вони проходити більше підготовку, як медбрати. Як надавати першу медичну допомогу”, – Юлія Рой, дружина військовослужбовця.

Жінка ділиться: захисників відправили воювати з одними лише автоматами, а командування за півтора місяці бійці майже не бачили. Усі накази отримували в усній формі. Одного ранку, начальник штабу Володимир Кравченко сповістив, що хлопці можуть покинути територію військової частини, і дослівно дістатися додому “хто як хоче”, розвідка ж вивела їх з-зони оточення. Нині ж військовим висунули звинувачення у самовільному залишенні позицій та дизертирстві.

“Їм на блокпосту сказали, що дзвонив ваш командир і сказав: “Робіть з ними, що хочете: хочете – пропускайте, а хочете – там і закопайте”, – Юлія Рой, дружина військовослужбовця.

Бійців затримали на 3 дні. Після, їм пропонують два варіанти: самопідготовка, а потім на фронт, або ж одразу на передову. Кажуть, розбиратися приїжджав один з головних прокурорів Луганщини та дав наказ іншому їх командиру.

“Хочеш бий їх, хоч вбивай, але хлопці мають бути на похзиціях”, -переповідає Юлія Рой.

Однак, чим боронити країну – нікого не цікавить. Після написання рапортів про недовіру керівництву та поганий стан здоров’я, у військових вилучили зброю. До нашої редакції потрапило відео, на якому, жінка-командир не лише звертається до бійців мовою окупанта, а ще й звинувачує у відсутності озброєння та “закриває роти їм”.

“У вас не “вылучили”, вы сами её добровольно сдали. Поэтому, кто сказал, что “вылучили” – закрыли рты”, – одна з комаднирок 9-го батальйону 57 -ої бригади.

Хлопці додають, хамство та приниження – нормальна манера спілкування для командирів. Їх постійно називають, як не “гарматним м’ясом”, то “ніким”. Однак, терпіти ці знущання більше – не сила.

Автор: Ірина Безугла

Схожі записи