З ПЕРШИХ УСТ: БІЙЦІ 57-ОЇ В ПРЕСЦЕНТРІ UPN

|

Проблеми 57-ої бригади – питання, яке надто сильно болить. Ми вже не раз публікували звернення рідних. Сьогодні до нашого пресцентру звернулися бійці, що пройшли 7 кіл пекла тієї ж 57-ої.

“Не було продуктів, не було води. Пили з калюжі і їли одну банку тушонки на шістьох. А потім ми відкрили склад, там був поцвівший хліб і цигарки”, – Сергій Польовий, військовослужбовець 57-ої бригади.

Назвали, навіть, ім’я командира, що ховав їжу: Владислав Тюпа – один з командирів другої роти 57-ої бригади. Бійці кажуть, що керівництво безкарно поклали дуже багато людей. Зокрема, без амуніції та зброї відправляли солдатів на вже розбиті позиції.

“На питання: “Де техніка?”, сказали: “Не ждіть”, згодом дали «Стугну». На стугні ніхто не обучений. 16 числа нашу позицію розгромили. А наш командир взагалі був поза населеним пунктом”, – Сергій Польовий, військовослужбовець 57-ої бригади.

Хлопці писали рапорти про недовіру командирам, та за це їх хочуть визнати дезертирами. Схема проста, як світ: бійців ледь не катують, довгий час не ротують, а потім змушують писати відмову. А їх заробітну платню забирають самі ж “комбати”.

“За наказом комбата мені не видали зарплату за півтора місяця”, – Сергій Польовий, військовослужбовець 57-ої бригади.

«Пишіть отказ, здавайте зброю й амуніцію, і йдіть робіть що хочете. Або ви зараз повертаєтеся назад на позиції, або пишіть отказні, і будете дезертирами», – Олександр Резніченко, військовослужбовець 57-ої бригади

Про хамство та приниження саме в цій бригаді ми вже писали не одноразово. Однак, медичне обслуговування теж лишає бажати кращого. Зокрема, коли хлопці після контузій та травм попросили обстеження та перепочинку – почули відмову.

“Нам сказали перепочиньте час-другий тут на лавочці. І знову на “нуль” “, – Олександр Резніченко, військовослужбовець 57-ої бригади

Слів командири не підбирають. Після двомісячної служби на “нульових позиціях” бійці нарешті дочекались ротації. Повідомили їм про це якось так: “Ось приїхало м‘ясо, забирайте до себе”.

Максим той, кого назвали “м’ясом”. Хлопець зараз служить в 57-ій бригаді на передовій. Усі слова Сергія та Олександра боєць підтверджує.

“Як тільки ми міняємо позиції, нам завжди дають можливість туди зайти, а потім накривають важкою артилерію. Ми 3 дні були без командирів. Не зрозуміло чого ми чекали. Нам в ці 3 дні не привозили ні їжу, ні воду. Нульова позиція, ми тільки з автоматами. В штабі сказали: «Ідіть по хатах, шукайте в погребах, що є. Коли сідала рація, нам казали, що зробити нічого не можуть. Я біг під мінометами міняв рацію в штаб. Навіть посилки. Мені дружина передавала посилку, там був бінокль. То бінокль віддали, а де інше – Бог знає”, – Максим, військовослужбовець 57-ої бригади

Нині ж хлопцям, які прийшли до нашого пресцентру, шиють дезертирство. Просто через те, що їм не давали перепочинку, медобслуговування і змусили написати рапорти.

“Мені будуть шити дезертирство. Я готовий пройти поліграф, а чи готове командування пройти?”, – Олександр Резніченко, військовослужбовець 57-ої бригади

“Пане Президенте, ви знаєте, що хлопців вбивають, штучно роблять дезертирами, комбати мародерять. Де в законі прописано, що якщо боєць просить перепочити після поранення, після контузії, після виснаження, їм мають потім шити дезертирство?“- Олексій Оскер, волонтер, журналіст.

Автор: Ірина Безугла

Схожі записи