ЯК ОТРИМАТИ КОМПЕНСАЦІЮ ПОСТРАЖДАЛИМ ВІД РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ?

|

Міністерство цифрової трансформації України повідомляє, що кожен, хто постраждав від російської агресії, може подати онлайн заяву до Європейського суду з прав людини та отримати компенсацію від 5000 до 30 000 євро.

Для цього потрібно встигнути подати заяву до ЄСПЛ протягом чотирьох місяців від моменту порушення своїх прав, проте не пізніше від 16 січня 2023 року.

Сформувати таку заяву тепер можна онлайн через відповідну електронну систему, яка спрощує подання заяви, бо вже містить усі необхідні поля для заповнення і підказує громадянам, що саме потрібно вказати.

Система espl.com.ua вказує перелік ситуацій, які дають право звернутися до ЄСПЛ:
загибель родича, зруйноване житло, поранення, незаконне позбавлення волі, катування, зґвалтування чи насильницьке зникнення людини тощо.

Мінцифри повідомляє, що для того щоб подати позов до ЄСПЛ, необхідно заповнити форму на сайті, завантажити необхідні документи, роздрукувати та надіслати заяву в одному з відділень Укрпошти. Є можливість заповнити заяву за родича, якщо він не може подати її самостійно. Термін розгляду заяви може становити від одного року.

Автор: Денис Данілов

Схожі записи