“ВЕЛИКА РОСІЙСЬКА КУЛЬТУРА” В СЕРЦІ КИЄВА?

|

У той момент, коли українці боронять власну державу від російської навали, а в країні активно триває процес дерусифікації, ректор Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського Тимошенко Максим Олегович одноголосно прийняв рішення лишити академію під іменем Чайковского, доводячи, що той українець.

Студенти та викладачі закладу, які переконані, що зберігаючи вірність імені Чайковського, Академія продовжує асоціюватись з російською культурою, вже направили відкритий лист ректору та збирають підписи.

“Ми вважаємо, що на наших очах стався прецедент дезінформації не тільки колективу Академії, культурної спільноти й всього суспільства, але також і найвищих державних органів влади. Внаслідок цього прецеденту виникла реальна загроза послаблення позицій України на міжнародній арені в умовах російської воєнної агресії”, – зазначили автори відкритого листа.

16 червня Вчена рада НМАУ ім. П. І. Чайковського ухвалила “звернення Наглядової ради, Вченої ради, колективу Академії до Президента України, Голови Верховної Ради, прем’єр-міністра, міністра культури та інформаційної політики”, в якому висловила бажання зберегти у назві закладу ім’я композитора Петра Чайковського. Як відмітила у своїй колонці на УП. Життя аспірантка кафедри теорії та історії культури Національної музичної академії України Поліна Зубкова, таке рішення не враховує бажання більшості все-таки вилучити з назви закладу ім’я російського композитора, посилаючись на опитування студенства, яке провело Студентське Наукове Товариство консерваторії.

“Чайковський – частина сучасного медійного образу Академії. Відтак у світі культури і взагалі у світі її впізнають та ідентифікують за цим композитором, а значить сприймають як частину (принаймні частинку, частку, часточку) “великої російської культури”. Ба більше – як молодшу сестру “великої” тезки, Московської консерваторії”, – пояснює невдоволення позицією ректора Зубкова.

 

Автор: Денис Данілов

Схожі записи