В УКРАЇНІ АКТИВІЗУВАЛИСЯ “КРАДУНИ” ГУМДОПОМОГИ

| |

Мільйонні оборудки “спритників” на гуманітарці, для України – не ноу-хау. От тільки, коли цим займаються державні мужі, справа автоматично збурює суспільство. Служба безпеки України викрила ледь не цілу агентурну мережу з привласнення і подальшим перепродажем гуманітарної допомоги у Чернівецькій області. На гарячому попався заступник губернатора регіону. Скоював махінації з машинами швидкої допомоги, які області передали небайдужі волонтери з Європи, кажуть в СБУ.

“За даними Служби безпеки, посадовець сприяв використанню у комерційних цілях автомобілів швидкої медичної допомоги, які були передані в Україну з Італії у якості гуманітарної підтримки. Саме цей профільний заступник голови ОВА був відповідальним за розподіл «швидких» і визначив один із обласних медзакладів, як отримувача частини цієї гумдопомоги”.

Горе-махінатор передав п’ять машин одній із лікарень, а її директор переоформив їх на свою благодійну організацію. У подальшому послуги надавали за гроші. Першим було затримано директора лікарні, коли правоохоронці зафіксували факт вимагання 16 тис. грн від буковинця за транспортування його з Чернівців до Ужгорода. Тепер же підозра була вручена і заступнику губернатора.

Нагадаємо, не так давно СБУ затримала екс-чиновника Львівської обласної державної адміністрації Романа Матіса на пару з головним редактором видання Mind.UA Євгеном Шпітком за підозрою у розкраданні гуманітарки.
Матіс та Шпітко продавали гуманітарку та спорядження для військових ЗСУ. Вони надавали пожертвування благодійників, які перераховували кошти як на рахунки громадської організації “Юридична сотня”, так і на власні банківські рахунки.

Крім того, одинадцятого травня у Львівській області викрили постачання контрабанди під виглядом гуманітарної допомоги. Хто був зхадіяний у цій схемі – не повідомляється. Менше з тим, правоохоронці з’ясували: підпільники мали вантажівку, яку задіювали для перевезення з-за кордону нового взуття та одягу під виглядом гуманітраної допомоги. Під час обшуків у вантажівці та напівпричепі виявлено та вилучено 144 мішки з одягом та стільки ж мішків із взуттям. Зокрема, виявлено понад 3 500 пар нового чоловічого, жіночого та дитячого взуття різних марок, у тому числі відомих брендів вартістю в 11 млн. грн.

Автор: Андрій Парасюк

Схожі записи