УКРАЇНОМОВНИЙ ІНТЕРНЕТ: ЗА МІСЯЦЬ ВСІ “ЗАГОВОРЯТЬ” ДЕРЖАВНОЮ

|

З 16 липня 2022 року усі інтернет-ресурси (вебсайти, стoрінки в сoцмережах, ютюб-, вайбер-, телеграм-канали, мобільні застосунки) повинні мати основну версію українською мовою. Про це повідомляє уповноважений із захисту державної мови, Тарас Кремінь.

“Варто наголосити, що суб’єкти господарювання, які здійснюють обслуговування українських споживачів в мережі інтернет (інтернет-магазини, інтернет-каталоги тощо) вже з 16 січня 2021 року зобов’язані розміщувати на відповідних інтернет-ресурсах інформацію про товари та послуги державною мовою. Однак, відтепер вони зобов’язані мати повноцінну версію українською мовою, яка має бути основною (містити максимальний обсяг інформації) та завантажуватися за замовчуванням”.

Крім того, на сторінці уповноваженого у фейсбук повідомляється, що перехід на українську стосується також будь-якого товару, на якому встановлено комп’ютерну програму “від автомобіля до пральної машини чи електрокавоварки, повинен бути “локалізований” для реалізації в Україні”. Вона має завантажуватися для користувачів за замовчуванням. Інакше – штраф.

“З 16 липня 2022 року Уповноважений із захисту державної мови зможе накладати штраф на посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, керівників та працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, інших фізичних осіб, які порушуватимуть Закон”.

Розмір штрафу складає від 3400 до 8500 грн., якщо порушення вчинено вперше. За повторне порушення накладатиметься штраф від 8500 до 11900 грн.

Автор: Андрій Парасюк

Схожі записи