У СВІТІ НЕ ЛЮБЛЯТЬ РОСІЮ І НЕ ДОВІРЯЮТЬ ПУТІНУ – ДАНІ ОПИТУВАННЯ

|

Соціологічне дослідження, що було проведено дослідницьким центром Pew Research у 18 країнах від Польщі до Австралії, показало, що 90% респондентів висловили повне несприйняття політики путіна.

Як зазначають дослідники, протягом останніх двох десятиліть рейтинг Путіна мав тенденцію до зниження в багатьох країнах, але в 2022 році ці цифри досягли рекордно низьких показників у кожній країні. Найбільше цифри зазнали змін за останній рік і це рекордне падіння рейтингу довіри до російського президента за увесь час. Найбільший рівень недовіри до путіна – в Польщі (97%), тоді як довіряють “бункерному дідові” більше всього в Малазії (59%).

Зазначається також, що у середньому 85% респондентів у 18 країнах світу висловлюють несприятливу думку про Росію загалом. Майже в кожній опитаній країні принаймні сім із десяти опитаних мають несприятливу думку про Росію. Автори дослідження зауважують, що прихильність до Росії впала двозначно. В Італії, Греції та Польщі позитивне ставлення до Росії знизилися більш ніж на 30% з моменту останнього опитування у 2019-2020 роках. 

Дослідники також оцінили рівень довіри до президента США Джо Байдена, президента Франції Макрона, канцлера Німеччини Шольца та президента Китаю Сі Цзіньпіна. Рейтинги довіри до Макрона та Шольца особливо високі в Швеції, Нідерландах та Німеччині. Більше половини респондентів майже в усіх опитаних країнах довіряють кожному із лідерів. Виняток становлять Ізраїль та Польща, а також Греція, яка не довіряє Шольцу.

Щодо канцлера Німеччини, то у більшості країн довіра до Шольца набагато нижча, ніж до колишнього канцлера Німеччини Ангели Меркель протягом останнього року її перебування на посаді, зазначають автори дослідження.

Довіра ж до Макрона залишається стабільною в порівнянні з минулим роком. Однак в таких країнах як Італія, Бельгія, Південна Корея, Великобританія, Австралія та Польща рейтинг довіри до президента Франції зріс.

 

Автор: Денис Данілов

Схожі записи