ТИСК НА РФ ПОСИЛЯТЬ: РОЗШИРЯТЬ ІНДИВІДУАЛЬНІ ОБМЕЖЕННЯ

|

Найближчим часом сотня найбільш впливових і заможних росіян може потрапити до санкційного списку, у якому опиняються посіпаки путінського режиму, який понад три місяці веде війну проти України. Принаймні, це випливає з проекту рішення робочої групи до складу якої входить голова Офісу президента України, Андрій Єрмак та експосол Сполучених Штатів Америки, дипломат та член демократичної партії США, Майкл Мак-Фол.

“Основна мета будь-яких санкцій проти Росії – підірвати її здатність вести війну та прискорити її завершення. На індивідуальному рівні багато високопоставлених урядовців, керівників компаній і членів правління, пропагандистів і членів політичних партій у Росії роблять свій внесок у війну Путіна”.

Примітно, що у санкційному списку, який напрацювала Міжнародна робоча група також можуть опинитися понад дванадцять тисяч фізичних осіб (чиновники, підприємці, військові генерали), а також три тисячі юридичних осіб (підприємства військового сектора, банківські установи, виробники продовольства, одягу і т.п.).

“Для російської еліти втрата звичного способу життя та можливостей, пов’язаних із Заходом, зробить війну Росії в Україні більше особистою, ніж політичною справою. Зрештою, ця еліта та члени її сімей також можуть виявитися важливими для того, щоб викликати зміну тону в російському суспільстві та порушити офіційний наратив Кремля про те, що санкції є «антиросійськими», якщо вони висловляться”.

Прискіпливу увагу, в першу чергу, приділятимуть олігархам, які досі не потрапили під санкції США та ЄС, як і решти цивілізованого світу, зазначається у представленій “дорожній карті” з впровадження нових обмежень щодо мовчазних, чи відкритих прихильників невиправданої збройной агресії росії проти України.

“Ми пропонуємо накласти санкції на вищих державних службовців; керівників та членів правління російських підприємств, фінансових установ і банків;
пропагандистів; а також виборних представників та інших лідерів суспільства. Це тисячі людей, які координують та консультують з питань національної безпеки та безпосередньо беруть участь у виробленні політики, яка керує російською державною машиною, підтримує економіку, надає фінансові послуги або відтворює наративи відповідно до кремлівської пропаганди”.

Нагадаємо, напередодні Рада Європи оприлюднила шостий пакет санкцій, згідно з яким вводиться поступове обмеження на постачання з росії нафти та газу. Крім цього, Сполучені Штати Америки 3 червня додали до діючого санкційного переліку ще 71 обмеження.

Автор: Андрій Парасюк

Джерело: Офіс президента України

Схожі записи