“ТРУБА” РОСІЙСЬКОМУ ГАЗОГОНУ
Країну-агресора можуть позбавити єдиного важелю впливу на Європу. Звісно, якщо Старий світ захоче завдати тилового болю Росії і припинить використання “Північного потоку-1”. Саме завдяки йому нині газ надходить до споживачів-країн Європейського Союзу. Для цього достатньо заповнити потужності української труби. Необхідних ємностей – вистачає. Бракує лише доброї волі країн членів ЄС. Як і рішучості про яку неодноразово заявляли сильні світу цього. Хоча, подібний знак доброї волі від європейьких політиків, дозволив би не лише вгамувати апетити агресора, а й неабияк підтримав українську економіку.
Щомісяця бюджет недоотримує мільярди доларів надходжень. При цьому, витрати на оборону кордон, як і повернення окупованих території. У газорозподільчій компанії навіть прорахували можливі варіанти доставки газу територією України до партнерів з ЄС без зменшення об’єму прокачки палива. Генеральний директор “Оператор ГТС України” Сергій Макогон запевняє: 55 мільярдів кубоментрів на рік зможуть прокачувати і завдяки українській трубі.
“Україна готова і може надати альтернативний транспортний маршрут трубопроводу, що проходить дном Балтійського моря”, – заявив Макогон.
Розгалужена мережа українських газогонів дозволяє обдумати й інші варіанти нанесення превентивного “удару” власникам російської труби. Ексдиректор інтегрованих комунікацій НАК “Нафтогаз України” Максим Білявський порахував: до необхідних Європі 55 млрд. кубічних метрів газу, український оператор може прокачати додаткові 20 млрд. кубометрів.
“Чи є у нас достатні потужності? – Так, у нас є достатні потужності, в тому числі на газовимірювальній станції «Суджа», яка розрахована щонайменше на прийом у добовому еквіваленті 200 млн куб. м. природного газу. На сьогоднішній день через ГВС «Суджа» надходить приблизно 50 млн куб. м, тобто не використана потужність – 150 млн куб. м. фактично, якщо ми говоримо про повне завантаження «Суджи», це еквівалентно 6 млрд куб. м на місяць, або відповідно 70 млрд куб. м на рік”, – зазначає Білявський.
Українська сторона вже надіслала листа до Німеччини з вимогою негайного блокування “Північного потоку-1”. Він має відправитися зазначеним курсом слідом за тим самим російським кораблем. Тим паче, після російського вторгнення в Україну підстав, на основі яких працював «Північний потік-1», більше немає, переконують в українські газорозподільчій компанії. Тож задля гарантування безпеки України, використання нашої ГТС дозволить не лише стримати ворога, а й припинити обстріли більшої частини українських міст, запевняють чиновники.
Автор: Андрій Парасюк