СЄВЄРОДОНЕЦЬК: НА ЗАВОДІ “АЗОТ” ХОВАЮТЬСЯ 568 ЛЮДЕЙ

|

Ситуація на сході України для захисників територіальної цілісності нашої держави «надзвичайно складна», заявив голова ВЦА Луганської області, оскільки російські атаки посилилися у спробі захопити Сєвєродонецьк та Лисичанськ.
Напередодні, Сергій Гайдай повідомив, що росія заявила про 568 мирних жителів, які сховалися на хімічному заводі «Азот» у Сєвєродонецьку, останньому об’єкті, який утримують українські війська у місті на східному березі річки Сіверський Донець.

“Це справжня катастрофа”, – сказав він Associated Press. “По нашим позиціям ведеться обстріл з гаубиць, систем залпового вогню, великокаліберної артилерії, ракетні удари”.

Сусідний Лисичанськ на західному березі зазнавав «масового обстрілу», додав Гайдай, тоді як аналітики попереджали про найближчий прорив росіян, що означає, що сили загарбників знаходяться за чотири милі (7 км) на південний схід від міста.

Поліцейський відділок міста зазнав «прямого влучення» снаряду, поранивши 20 співробітників. За словами полковника спецназу Олександра Куцепаленка, житловий квартал навколо нього був “усіяний” воронками від артобстрілів та авіаударів.

Гайдай визнав, що “ситуація на всьому Луганському фронті надзвичайно складна” у більш ранній публікації у своєму Telegram-каналі, заявивши, що Росія починає “широкомасштабний наступ” з використанням резервних сил.
Захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська віддало дозволило б росії захопити майже всю Луганську область. Мета москви може полягати в тому, щоб продемонструвати Заходу, що вона може здобути військову перемогу до самітів ЄС, G7 та НАТО, які розпочнуться у четвер цього тижня.

Протягом останніх шести тижнів обидві сторони ведуть дедалі більш запеклу боротьбу за Сєвєродонецьк, жертвами якої стали тисячі людей. Україна майже напевно найбільше постраждала від затяжного артилерійського обстрілу з боку росіян, які зруйнували десятки будівель.

В Офісі президента України заявили, що за минулу добу загинуло щонайменше шість мирних жителів, ще 16 отримали поранення. Крім того, російські війська обстріляли північну частину Чернігівської області та посилили обстріл Харкова, другого за величиною міста України. Вибухи також сталися вранці у вівторок у Миколаєві.

Раніше Володимир Зеленський пророкував, що росія посилить атаки перед самітом ЄС. Вночі він додав: «росія дуже нервує через нашу діяльність. Ми обороняємо Лисичанськ та Сєверодонецьк. Весь цей регіон найскладніший, тут ідуть найтяжчі бої».

Автор: Андрій Парасюк

Схожі записи