СВЯТО НАБЛИЖАЄТЬСЯ. ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ

|

Починаючи з 28 липня українці відпочиватимуть на день більше. Практично, за два місяці святкуватимемо День української державності. За додатковий “червоний” день у календарі проголосувало 257 народних депутатів. Ініціатива ж надійшла від Президента України Володимира Зеленського.

У пояснювальній записці автори закону стверджують, що Росія, фактично, не має ані морального, ані історичного права привласнювати традиційні цінності Київської Русі, як і України – спадкоємиці державотворення з понад тисячолітньою історією. Тож самоідентифікація має формуватися за допомогою пряника, а не кнута.

“В умовах збройної агресії Російської Федерації проти України РФ на найвищому державному рівні активно просуває фейковий образ російської держави – захисника традиційних цінностей, започаткованих за часів Київської Русі – православ’я, народності й державності. В цій системі дезінформації українці не є окремим народом, який має свою більш ніж тисячолітню історію державотворення, а є складовою частиною триєдиного російського народу, а історія Київської Русі – етап російської державності. Ці тези фактично стають ідеологічним приводом для обґрунтування продовження збройної агресії Російської Федерації проти України”

Це не перша подібна ініціатива від Президента України. 16 лютого Володимир Зеленський підписав закон про відзначення на державному рівні Дня єднання. Українці підіймали національні прапори та прикріплювали до одягу синьо-жовті стрічки. Відповідно до Указу, в цей день щороку будуть підняті Державні Прапори України на будинках і спорудах у всіх населених пунктах.

Крім того, у жовтні 2020 року було запроваджено День територіальної оборони України. Згідно з указом, його відзначатимуть щороку в першу неділю жовтня. Примітно, що після героїчної протидії територіальних загонів окупантам, його святкуватимуть з особливою шаною.

Автор: Андрій Парасюк

Схожі записи