STARLINK 2.0. ТА ЗАКЛИКИ КИТАЙСЬКИХ ВЧЕНИХ ЗНИЩУВАТИ СУПУТНИКИ МАСКА

|

Генеральний директор SpaceX Ілон Маск під час участі в YouTube-шоу Everyday Astronaut розповів про супутники Starlink нового покоління. За його словами, модернізовані апарати стануть більшими та будуть потужнішими. Основне їх призначення – забезпечення зв’язку у віддалених частинах планети.

Винахідник та бізнесмен розповів, що його компанія вже виготовила перший супутник Starlink 2.0. Його довжина становить 7 метрів, а важить він близько 1,25 тонни, тоді як вага супутника першого покоління становить лише 260 кг. Маск похизувався, що апарат нового покоління завдяки своїм розмірам буде більш ефективним.

«Подумайте лише про те, скільки корисних біт даних може надати кожен супутник. Starlink 2.0 з точки зору корисних біт даних набагато кращий, ніж Starlink 1.0», – запевняє бізнесмен.

За інформацією Gizmodo, SpaceX вперше оголосив про нове покоління своїх супутників у серпні 2021 року.

В той час, як Ілон Маск та його компанія займаються модернізацією системи супутникового інтернету, китайські вчені закликали до знищення супутників Starlink. Про це повідомляє Engadget з посиланням на статтю китайських військових дослідників у журналі Modern Defense Technology.

Автори попереджують, що винахід Маска може бути застосований у військових цілях іншими країнами та стати “загрозою національної безпеки Китаю”.

“В майбутньому супутники Starlink можуть бути оснащені розвідувальними, навігаційними та метеорологічними пристроями для подальшого підвищення бойових можливостей американських військових у таких областях, як дистанційне зондування розвідки, ретрансляція зв’язку, навігація та позиціювання тощо”, – зазначають військові дослідники та закликають до розвитку протисупутникових можливостей, включаючи жорсткі та м’які методи їх знищення: від впливу на програмне забезпечення супутника і аж до їх фізичного знищення ракетами. Між жорстким і м’яким знищенням дослідники віддають перевагу останньому, оскільки фізичне знищення супутників призведе до утворення космічного сміття, яке може заважати діяльності Китаю. Вчені також пропонують створити систему, яка відстежуватиме кожен супутник Starlink.

Нагадаємо, що із початку широкомаштабного російського вторгнення в Україну засновник компанії SpaceX Ілон Маск запустив в Україні підтримку сервісу супутникового інтернету Starlink і надіслав термінали, які забезпечують зв’язок із супутниками. Це відіграло важливу роль, наприклад, під час блокади російськими окупантами “Азовсталі”, де завдяки технології Маска українські військові мали змогу залишатись на з’язку.

Автор: Денис Данілов

Схожі записи