“СПРАВА ЧАЙКОВСЬКОГО”: ЧИЄ ІМ’Я БУДЕ НАПИСАНО НА ДИПЛОМАХ ВИПУСКНИКІВ НМАУ?

|

До пресцентру UPN та журналіста й волонтера Олексія Оскера звернулися студенти Національної музичної академії. Прийшли з проханням надати розголосу процесу перейменування навчального закладу.

Днями раніше, керівництво консерваторії, в особі ректора Максима Тимошенко, прийняло рішення лишити ВНЗ під іменем російського композитора Петра Ілліча Чайковського.

“Чайковський, як не крути, він російський композитор. Чому ми далі прославляємо його? Я не розумію, як людина, яка живе в момент війни з країною-агресором, яку він обожнював”, – Олена Галай, аспірантка Національної музичної академії імені П. І. Чайковського.

Обурені студенти й тим, що історія академії взагалі не пов’язана з Чайковським. Почалась вона з того, що композитор Микола Лисенко заснував власну драматичну школу, цим і поклав початок розвитку консерваторії. А вже радянська влада в 40-их перейменувала її в «імені Чайковського». Студенти певні, якщо ж консерваторія і має носити чиєсь ім’я, то композитора який справді пов’язаний з Україною, або ж, взагалі, стати безіменною.

“Коли прийшло «вторгнення», ми всі отримали щеплення від “руського мира”. Ми боремось за “розтитулування” Чайковського з наших дипломів. Бо після цього російські ЗМІ почали писати про “русский бунт в центре Киева”, – Інна Іванова, аспірантка Національної музичної академії імені П. І. Чайковського

Мали студенти й розмову з міністром культури України Олександром Ткаченком. Однак, посадовець може лише дати пораду, а вплинути на ситуацію через автономію закладу, на жаль ні. Як поділилися з нами аспірантки, у консерваторії зробили голосування, серед тих хто навчається в закладі, але його не врахували. Збирався й ректорат, і хоч в протоколі ж написали, що рішення про «не перейменування» прийнято одноголосно знають, що є чимало викладачів, які стали на сторону студентів. На питання “Чому так вчепилися саме до Чайковського?” – мають певні здогадки.

“Навчальний заклад тісно співпрацює з Китаєм, а їм дуже там подобається назва. І до Москви їм дорого їхати вчитися, а до нас – дешевше. Інтерес, напевне, саме в грошах”, – Олена Галай, аспірантка Національної музичної академії імені П. І. Чайковського

У боротьбі зі студентами керівництво кажуть вдавалося й до “брудних методів”.

“Були погрози. Про те, що ми не зможемо захистити свої дисертації”, – Інна Іванова, аспірантка Національної музичної академії імені П. І. Чайковського

До слова, студенти створили ще й петицію про перейменування Національної музичної академії Чайковського. Діляться, сподіваються на підтримку громадськості.

“Ми сьогодні ж зробимо адвокатський запит на співпрацю керівництва вашого ВУЗу з ФСБ. Рішення керівництва напряму допомогло ворогу в інформаційній війні”, – Олексій Оскер, волонтер, журналіст.

 

Автор: Ірина Безугла

Схожі записи