ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ МОЖЕ ЗУПИНЯТИ КІБЕРАТАКИ МЕНШЕ НІЖ ЗА СЕКУНДУ

|

Комп’ютери, ноутбуки та інші розумні гаджети в наших домівках можуть бути захищені штучним інтелектом, який може швидко виявляти та усувати зловмисне програмне забезпечення.

Дослідники Кардіффського університету розробили новий підхід для автоматичного виявлення та знищення кібератак  на наші ноутбуки, комп’ютери та розумні пристрої менш ніж за секунду. Про це повідомляє SciTechDaily.

Використовуючи штучний інтелект абсолютно по-новому, було виявлено, що ця технологія ефективно запобігає пошкодженню до 92% даних на комп’ютері, а шкідливе програмне забезпечення знищується в середньому лише за 0,3 секунди.
Нова стратегія, розроблена у співпраці з Airbus, зосереджена на моніторингу та передбаченні поведінки шкідливих програм, на відміну від більш типових антивірусних технологій, які аналізують, як виглядає шкідливе програмне забезпечення.

“Проблема в тому, що автори зловмисного програмного забезпечення просто змінюють код, тому наступного дня код виглядає інакше і антивірусне програмне забезпечення його не виявляє. Ми хочемо знати, як поводиться зловмисне програмне забезпечення, щоб, як тільки воно почне атакувати систему, воно залишить відбиток, який ми можемо використовувати для створення поведінкового профілю”, -пояснює співавтор дослідження професор Піт Бернап.

Провідний автор дослідження Матильда Роуд, нині керівник відділу інновацій в Airbus, сказала: “Хоча нам ще потрібно підвищити точність цієї системи, перш ніж її можна буде запровадити, це важливий крок до автоматизованої системи виявлення в реальному часі, яка принесе користь не тільки нашим ноутбукам і комп’ютерам, але й нашим розумним акустичним системам, термостатам, автомобілям і холодильникам, оскільки “Інтернет речей” стає все більш поширеним”.

 

Автор: Денис Данілов

Схожі записи