ШОСТОМУ ПАКЕТУ САНКЦІЙ ПРОТИ росії – БУТИ. КОМУ І ЩО ЗАБОРОНЯТЬ?

|

Експорт нафтопродуктів, обмеження надання консультаційних послуг клієнтам з рф, заборона на використання европейських хмарних сервісів російськими компаніями. Це не повний перелік пунктів шостого санкційного пакету ЄС. Рада Європи, зокрема, посилює індивідуальну відповідальність російських підданих за звірства вчинені в українських містах.

“З огляду на триваючу загарбницьку війну Росії проти України та підтримку Білорусі, а також повідомлення про звірства, вчинені російськими збройними силами в Україні, Рада вирішила сьогодні ввести шостий пакет економічних та індивідуальних санкцій проти Росії та Білорусі”.

Узгоджений пакет включає низку заходів, спрямованих на ефективне перешкоджання російським можливостям продовження агресії. ЄС вирішив заборонити закупівлю, імпорт або перевезення сирої нафти та деяких нафтопродуктів з Росії до ЄС. Поступовий вихід з російської нафти триватиме від 6 місяців для сирої нафти до 8 місяців для інших нафтопродуктів. Верховний представник із закордонних справ і політики безпеки ЄС Жозеп Боррель так відреагував на оновлені санкції по відношенню до росії.

“Завдяки сьогоднішньому пакету ми посилюємо обмеження на здатність Кремля фінансувати війну шляхом введення подальших економічних санкцій. Ми забороняємо імпорт російської нафти в ЄС і тим самим скорочуємо величезне джерело доходу для Росії. Ми відключаємо більше ключових російських банків від міжнародної платіжної системи SWIFT. Ми також накладаємо санкції на винних у звірствах, які сталися в Бучі та Маріуполі, і забороняємо більше акторів дезінформації, які активно сприяють пропаганді війни президента Путіна”.

Крім того, ЄС призупиняє мовлення в ЄС ще трьох російських державних телеканалів: «Россия РТР/РТР Планета», «Россия 24» / «Россия 24» і «Міжнародний телецентр».

“Ці структури використовувалися російським урядом як інструменти для маніпулювання інформацією та поширення дезінформації про вторгнення в Україну, включаючи пропаганду, з метою дестабілізації сусідніх з Росією країн та ЄС та його держав-членів. Відповідно до Хартії основоположних прав ці заходи не завадять цим ЗМІ та їхнім співробітникам здійснювати діяльність в ЄС, крім мовлення, напр. дослідження та інтерв’ю”.

Крім того, Рада вирішила накласти санкції на додаткових фізичних та юридичних осіб: винних у звірствах російських військ у Бучі та Маріуполі, осіб, які підтримують війну, провідних бізнесменів та членів сімей олігархів та кремлівських чиновників, а також компаній оборони. і фінансова організація.

“ЄС рішуче засуджує загарбницьку війну Росії проти України. Він закликає Росію негайно припинити свої невибіркові напади на цивільне населення та цивільну інфраструктуру, а також негайно і беззастережно вивести всі свої війська та військову техніку з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів”.

У Раді Європи також підкреслюють: звірства, які вчиняють російські війська, а також страждання та руйнування, які їм завдають, невимовні. Тож, ЄС закликає Росію надати негайний гуманітарний доступ і безпечний прохід усіх зацікавлених громадян. Він також закликає Росію негайно дозволити безпечне повернення українців, примусово вивезених до Росії.

Автор: Андрій Парасюк

Джерело: www.consilium.europa.eu

Схожі записи