САБОТАЖ ПЕРЕМОГИ: ХТО І ЧОМУ КИНУВ 40 ХЛОПЦІВ СЕРЕД ПОЛЯ? ВІДЕО

| | |

“Ми – військовослужбовці. Нас викинули в полі”. З такими словами до кореспондентів “UPN” звернулися солдати 42-го окремого мотопіхотного батальйону, 57-ї окремої мотопіхотної бригади. Захисників України, дійсно, зустрічаємо у посадці неподалік Костянтинівки, що на Донеччині. На емоціях, але криючи командування фактами неуставних відносин, хлопці пояснюють: їх примушували воювати ледь не палицями. Хоча ворог регулярно обстрілював наші позиції на «нулі» з важкої артилерії: градів, мінометів та гранатометів.

“Людей, які висловили свою недовіру командуванню, а таких багато, командування скинуло. Місяць відсиділи в СІЗО, а зараз викинули серед поля і сказали: що хочете, те і робіть. Ні зброї, ні документів – нічого немає, ні їжі”, ділиться злочином комбатів один з солдатів.

Переважна більшість військових обороняли Україну і стримували окупантів на Донбасі, протягом двох місяців. Втім, коли закінчилися боєприпаси, почали доповідати командуванню про необхідність підвозу зброї. От тільки звернення залишилося без відповіді. Трохи згодом, хлопцям порадили проявити «відвагу», а інакше кажучи, загинути героями. Солдати кажуть, з ними хотіли вчинити назразок полку «Азов», який до останнього тримав рубежі на «Азовсталі». Та від такої участі вони відмовилися. Почали писати рапорти на командування. Терпіння не стало, коли побратими гинули десятками.

“Контрактників вже немає. Бойових контрактників: щоб ви розуміли, вже немає. Їх замінюють мобілізованими і ТРОшниками. Тому тримається штат. Всі контрактники – загиблі. Кидали людей просто так от, не цензурно я не хочу вам пояснювати, як було. Це була – йобань. Без прикриття арти (ред. артилерії) без нічого. Посилали по 15-20 чоловіків три роти рашки під…сів. Це з тим фактом, що у них є прикриття мінометів і арти”.

Військові діляться спогадами: коли окупанти почали вбивати хлопців один за одним, командування віддало наказ – поранених не забирати. Кидати на місці. Втім, реагувати на злочинну, за словами солдатів, вказівку – не стали. Українці не орки – своїх не кидають.

“Я з собою привозив хлопців. Їм кишки намотував на руки, щоб було кого ховати. Їх просто залишали. Наказ був не забирати поранених”.

По допомогу військовослужбовці звернулися до Олексія Оскера, волонтера, який викриває факти зради та корупції вищого військового та політичного керівництва країни проти держави. Хлопцям він привіз каремати, необхідні медикаменти, прододукти та воду.

“Я правильно скажу, якщо скажу, що вас прибирають як свідків, які знають про те, що на нульових позиціях немає ні зброї, ні техніки. Тільки папірці на 250 мільйонів?!». «Так. Комбати і комбриги», додає військовий.

А завдяки співпраці волонтера з юристами, Олексій Оскер зібрав у військовослужбовців заяви. У них вони доповідають командуванню: “ніхто не відмовляється воювати”. Чекають на допомогу від держави. Зокрема, від президента. Після юридичного оформлення заяв, вони потраплять до: Президент України, Генерального прокурора України, міністра оборони України, голови Служби безпеки України з наступними вимогами:  терміново втрутитись у ситуацію, провести внутрішнє розслідування, створити військову комісію по розслідуванню злочинних наказів, розкрадання військової техніки та амуніції, співпраці командирів зі спецслужбами окупантів, щодо фізичного знищення 40 бійців та вбивств особисто комбатами деяких захисників. Про що є відповідні докази, матеріали, факти та свідки, яких комбати намагаються ліквідувати.

Автор: Андрій Парасюк
Відео: Денис Данілов

Схожі записи