РОЗМИТНИТИ АВТО МОЖНА БУДЕ ЧЕРЕЗ “ДІЮ”

|

Міністр Михайло Федоров повідомив, що невдовзі буде можливість розмитнити авто через застосунок “Дія”. Така послуга , як повідомив Федоров, мала запрацювати ще у грудні, але для цього не вистачило відповідного закону. Про це міністр розповів в інтерв’ю «Економічній правді».

“Якщо закон ухвалять, ми запустимо цю послугу протягом місяця. Нам треба зробити певні технічні речі, але потрібен закон, аби ми могли на нього спиратися”, – зазначив Михайло Федоров.

Послуга, за словами міністра, сприятиме боротьбі з корупцією у митній галузі, адже повністю прибере участь людини з процесу розмитнення, а отже буде усунуто фактор суб’єктивної оцінки митником автомобіля. Передбачається, що власнику необхідно буде ввести в “Дії” дані про автомобіль: рік виробництва авто, марку, модель, об’єм двигуна, а система самостійно розрахує вартість розмитнення на основі формули, визначеної в нормативно-правових актах України. Цю суму можна буде одразу сплатити в застосунку або відкласти сплату і повідомити державні органи про перетин кордону автомобілем, що підлягає розмитненню.

Це означає, що в майбутньому при перетині кордону людині більше не потрібно буде проходити якісь процедури щодо розмитнення.

Автор: Денис Данілов

Схожі записи