РОСІЯ ОГОЛОСИЛА ДЕФОЛТ

|

Росія вперше за сторіччя оголосила дефолт за своїм суверенним боргом в іноземній валюті, що стало кульмінацією дедалі жорсткіших санкцій Заходу, які перекрили шляхи платежів закордонним кредиторам. Про це повідомляє Bloomberg.

У матеріалі видання зазначається, що протягом останніх місяців кремлю вдавалось знаходити шляхи обходу санкцій, що були запроваджені світовою спільнотою після початку повномасштабного вторгнення в Україну. Однак у неділю минув пільговий період виплати відсотків у розмірі близько 100 мільйонів доларів, що вважається дефолтом у випадку несплати.

Попри те, що дефолт є ознакою швидкого переходу країни-агресора у стан політичного, економічного та фінансового вигнанця, на даний момент він є переважно символічним. Адже, враховуючи шкоду від попередніх санкцій, росіяни, що сьогодні занепокоєні двозначною інфляцією та найгіршим економічним скороченням за останні роки, можуть вже і не хвилюватися про те, що валютні резерви центрального банку їх країни залишаються замороженими, а найбільші банки відірвані від світової фінансової системи.

Власне уряд росії й відмовився від дефолту, заявивши, що вони ніби-то мають кошти для того аби покрити будь-які рахунки, однак були змушені не платити через «форс-мажорну» ситуацію, яку, за їх словами, штучно створив Захід. Тепер офіційна москва хоче платити за боргами у рублях.

Під час фінансової кризи в росії та обвалу рубля в 1998 році уряд Бориса Єльцина не виплатив 40 мільярдів доларів свого боргу, оголосивши мораторій на зовнішній борг. Востаннє ж росія впала в дефолт стосовно своїх іноземних кредиторів більше століття тому, коли більшовики під керівництвом Володимира Леніна відмовилися від боргового навантаження в 1918 році.

Авто: Денис Данілов

Схожі записи