РОСАКТИВИ В УКРАЇНІ: ЩО З НИМИ ЗАРАЗ?

| |

Вилучення активів рф на користь України – призупинено. Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на відповідь Національного банку України. Зокрема, за інформацією видання, процес вилучення активів російських дочок “МР банку” (Сбербанк рф) та “Промінвестбанку” (ВЕБ.рф) загальмував ще 19 травня. Як наслідок, до бюджету не було направлено понад двадцять п’ять мільярдів гривень. Ці гроші могла отримати Україна реалізувавши активи фінансових установ.

“Згідно з ухваленим законодавством, станом на 13 червня 2022 р. в дохід держави має бути перераховано 11,065 млрд грн (гривневий еквівалент валютних коштів) та 5,8 млрд грн. коштів МР Банку, та 259,2 млн грн. – ПІБу. Також конфіскації підлягають 8 540 205 ОВДП на загальну номінальну вартість 8,54 млрд грн”.

Крім того, у відповіді на запит “ЕП”, Національний банк України інформує: активи, які будуть конфісковані у російських дочок, мають надійти на рахунок новоствореної структури “Національного фонду інвестицій”. Втім, відтоді, як організацію було створено, спеціального рахунку заведено – не було.

“Закон, який визначає основні підходи примусового вилучення російських активів, набув чинності ще 19 травня 2022 року. Ми очікуємо, що конфіскація відбудеться якнайшвидше. Переконані, що активи банків, які належать державі-агресору, мають працювати на користь України”.

При цьому, російські фінансові структури, як і мільярдери, не полишають надій вберегти свої гроші від конфіскації на користь України. Зокрема, Бюро економічної безпеки упередило виведення активів з власності російського олігарха. Йдеться про виробника мінеральних вод: “Моршинська” та “Миргородська”, а також екскюзивним постачальником “Боржомі” на ринок України.

“Встановлено, що підприємство через кіпрські компанії належить олігарху з росії. За даними слідства російські бізнесмени, намагались уникнути можливих санкцій та вилучення прав власності, передбачених законодавством України. Зокрема за фіктивними угодами планували вивести зі своєї власності активи, розташовані на території України”, зазначають у БЕБ.

Нині, ціла низка правоохоронних органів та судів займаються розслідуванням цієї справи. За відкритими даними одного із консалтингових агенств, орієнтовна ринкова вартість бренду-виробника мінеральних вод в 2021 році становила понад 10 млрд грн.

Автор: Андрій Парасюк

Схожі записи