ПУТІН ГОТУЄ ШПИГУНІВ ДЛЯ ЗРИВУ ТРИБУНАЛУ?

|

За даними голландської розвідки російського шпигуна спіймали при спробі проникнути до суду з військових злочинів. Звати горе-агента, Сергій Володимирович Черкасов. Він роками створював фальшиві посвідчення особи для втілення свого шпигунського плану. За даними голландської розвідки, російський шпигун намагався пройти стажування у Міжнародному кримінальному суді (МКС), але не зміг, використовуючи фальшиву особу громадянина Бразилії.

“36-річний Сергій Володимирович Черкасов, обвинувачений у тому, що він був агентом російської військової розвідки ГРУ, у квітні вилетів до Нідерландів, вважаючи, що йому вдалося вчинити екстраординарну спробу отримати доступ до суду з військових злочинів, використовуючи вигадане ім’я Віктора Мюллера”.

Втім, про наміри Черкасова шпигувати на користь росії уже знали західні розвідники. Коли він прибув, щоб отримати свою посаду, він був затриманий голландською імміграційною владою і відправлений назад до Бразилії, що ознаменувало провал після багатьох років підготовки. На той час МКС розпочав розслідування ймовірних військових злочинів Росії в Україні. Якби Черкасову це вдалося, він отримав би доступ до електронної пошти суду і, можливо, міг би копіювати, підробляти чи знищувати подані документи чи докази.

“Шпигун багато років вигадував і старанно продуманував фальшиву особистість, що позначило його як одного з висококваліфікованих у Росії програм «нелегалів» — шпигунської програми, яка сягає холодної війни і активно відроджувалася за путіна”.

У його резюме, яке доступне для перегляду в Інтернеті, йдеться, що він отримав перший ступінь у галузі політології в Дублінському Трініті-коледжі в період з 2014 по 2018 рік, потім отримав ступінь магістра в Університеті Джона Хопкінса в Балтіморі за фахом зовнішня політика США. Згідно з університетськими записами, він закінчив американський університет у 2020 році.

“Це ясно показує нам, що замишляють росіяни, намагаючись отримати незаконний доступ до інформації всередині МКС. Ми класифікуємо це як загрозу найвищого рівня”, – каже генеральний директор голландського розвідувального управління, Ерік Акербум.

Дані російського паспорта Черкасова показують, що він прописаний у Калінінграді. За даними держреєстру, Черкасов вважався співвласником Калінінградської будівельної фірми у віці 19 років.

Автор: Андрій Парасюк

Схожі записи