ПРЕВЕНТИВНИЙ УДАР ПО ОВСЯННІКОВІЙ

| |

Якщо з так званою російською журналістикою більшості українців все зрозуміло, то загадкою залишається те, яким чином донедавна представниця московської пропаганди, а тепер нібито опозиційна журналістка Овсяннікова опинилась в Україні та ще й влаштувала турне містами.

31 травня інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна» повідомило, що 1 червня у його пресцентрі пройде пресконференція ексредакторки «Первого канала» Марини Овсяннікової під назвою «Викриття від Марини Овсяннікової: як працює російська пропаганда». Якими такими викриттями Марина хотіла здивувати громадян країни, що протягом як мінімум 8 останніх років протистоїть росії та її пропагандистській машині залишилось загадкою. Хвиля обурення серед українців, представників медіа та журналістської спільноти змусила організаторів скасовувати попередньо анонсований захід, загадкою залишилось і те хто був ініціатором резонансної події. Гендиректор Інтерфакс-Україна Олександр Мартиненко у коментарі НВ повідомив, що йому про це нічого невідомо. Мовляв, “наскільки він знає, вона і подзвонила”.

«Те, що ми погодились на те, щоб вони у нас орендували зал – так, це було. Я не очікував, що буде такий негативний резонанс. Очікував, що буде, але вважав, що якщо наші журналісти прийдуть і скажуть їй в обличчя, що вони про неї думають, то буде непогано, зокрема, для неї. Ну, наскільки я розумію, бажано її не бачити тут взагалі. Це спільна позиція всієї журналістської спільноти. Ми ж не можемо її ігнорувати», — повідомив очільник Інтерфакс-Україна виданню НВ.

Однак на цьому історія відвідин України російською журналісткою, що отримала за свій протест проти війни на російському ТБ європейську премію імені Вацлава Гавела, не закінчилась: з 3 червня Овсяннікова майже щодня публікує світлини та дописи про буденне життя українських міст її очима на власній Фейсбук-сторінці.

Зазначимо, що журналістка, яка нині є позаштатним кореспондентом німецького видання “Die Welt”, сповна відчула “радість” українців щодо її візиту в Україну у коментарях до своїх дописів: від звинувачень у роботі на крємль, до побажань піти “за російським військовим кораблем”. Однак є і позитивні коментарі, де поміж іншим підписники дякують їй за “мужній вчинок” та вказують на те, що “Овчинникова сделала намного больше своим поступком, чем миллионы молчащих жителей России”.

Марина, яка у дописах на власній сторінці Фейсбук “хочет плакать от бессилия” й “поражается комендатскому часу” зазначає, що особисто вона нічого поганого Україні не зробила, адже працювала у міжнародній редакції і нібито не брала участь у пропаганді.

Однак журналіст видання «Слідство.Інфо» Дмитро Реплянчук переконує, що сам приїзд Овсяннікової до Києва – це і є “спланована інформаційно-психологічна спецоперація, яку російські спецслужби дуже вдало проводять прямо в серці України.”

“Мета дуже проста: з одного боку, спровокувати українців на виправдану агресію, наслідком якої буде напад (формально) на німецьку журналістку. З іншого боку, просування прямо в Україні пропагандистського наративу, що це війна Путіна, а звичайні росіяни не винні”, – впевнений Дмитро Реплянчук.

Зважаючи на те, що провести пресконференцію та повчити українців у Марини особливо не вдалось, а згодом, як повідомила російська журналістка інтернет-виданню «Медуза», вона “чудом уехала” з України, то превентивний удар українського суспільства по Овсянніковій можна вважати успішним. Ось як московська журналістка розповідає про свій від’їзд з України:

“У результаті служба Welt евакуювала [мене] найнеймовірнішими шляхами. Я навіть від страху відмовилася зустрічатися [з радником голови МВС України Антоном Геращенком, який запропонував провести інтерв’ю замість пресконференції], він мене одразу вніс до бази “Миротворець”, і я втекла, це був якийсь жах, ми ледве виїхали машиною через Румунію, я дивом поїхала”.

Після пережитого “жаху” Овсяннікова спромоглася відповісти на деякі звинувачення, які пролунали в її бік протягом “турне” .

Twitter Марини Овсяннікової

 

Автор: Денис Данілов

Схожі записи