ПРЕСКОНФЕРЕНЦІЯ ЗЕЛЕНСЬКОГО: ОСНОВНІ ТЕЗИ

|

6 червня, у День журналіста, Президент дав пресконференцію представникам українських ЗМІ. Протягом зустрічі Володимир Зеленський відповів на найбільш “гарячі” питання українських медійників, а також подякував журналістам за їх роботу у дні повномасштабного вторгнення росії.

Про свободу слова та цензуру під час війни: “Мене цікавить об’єднанння журналістів навколо головної перемоги, не навколо однієї чи іншої людини, а навколо збереження сотень тисяч наших людей”. “Дуже важливо щоб інформаційна зброя була спрямована не собі в голову, а проти ворога”. “Що можна говорити, те говорять лише військові й Президент… Журналісти, блогери, навіть Президент про деякі речі не можуть говорити в ефірі, щоб армія була міцною, а не такою, про секрети якої всі знають”.

Про ситуацію на фронті: “Ситуацію на Сєвєродонецькому напрямі ми тримаємо. Їх (ворога. – Ред.) більше, вони потужніші, однак у нас є всі шанси боротися на цьому напрямі”. “Щодо Запоріжжя, то там найзагрозливіша ситуація, бо там частина (області. – Ред.) окупована, а Запоріжжя ворог постійно хоче окупувати”.

Про візовий режим із Росією: “Вважаю, що це непогана ідея – запровадити візовий режим із Російською Федерацією. Напевно, у мене сьогодні достатньо можливостей, щоб довести це до позитивного для українців результату”.

Про військових з “Азовсталі”: “Ми знаємо, про що з росіянами можна домовлятися, знаємо цю ціну. Ми знаємо, що не можна довіряти. ГУР має займатися цим питанням і дати результат. Результат єдиний – повернути людей додому”.”Хлопці від військових отримали сигнал, що вони мають повне право вийти і зберегти своє життя. Військове командування передало все це всім заблокованим на «Азовсталі». Далі все залежить від того, що на себе брала ООН, Червоний Хрест, Російська Федерація, що вони (бійці) будуть усі в безпеці і будуть очікувати того чи іншого формату обміну”.

Про переговори та закінчення війни: “Жодних переговорів про якісь плани (про мирний план. – Ред.) у мене немає, такі переговори на сьогодні на рівні нуля знаходяться. Всім дуже хочеться максимально нас трішечки штовхати до якогось результату, точно не бажаного для нас, бо нас не запитували поки що, а вигідного для тих чи інших сторін, які мають свої інтереси. Знову ж таки, різні: як фінансові, так і політичні. Втомленість наростає, люди хочуть якогось результату для себе, а нам із вами потрібен результат – для нас. Так ось, структури щодо вирішення питання цієї війни з результатом позитивним для нас я з ними не обговорював”.

Про альтернативи членству України в ЄС: “Альтернативи нашому членству в ЄС, нашому кандидатству в члени ЄС немає. І нам її не пропонував ніхто, а якби запропонували, ми не погодилися б”. “А розмови з Великобританією про оборонний союз йдуть у рамках загального процесу щодо надання Україні гарантій безпеки”.

Про українських політиків за кордоном: “Нам легше без них. Тому ніхто нікому нічого не блокує. Навпаки: якщо хочуть поїхати, нехай їдуть, але для чого потім повертатися? Ти з результатом повертаєшся або ти гастролер? Я зараз не тільки про ту людину, про яку ви сказали”.

Про поштову марку: “Здавалося би, що може змінити поштова марка? Але це символ уваги до нашої боротьби, який побачать мільйони людей. Створювати такі символи, спонукати до створення таких символів, говорити про Україну і спонукати до розмов про Україну – це те, що допомагатиме нам у переговорах з представниками держав про конкретну важливу допомогу, яка необхідна сьогодні Україні”

Автор: Денис Данілов

Схожі записи