НОВИЙ СОЮЗ ДЛЯ УКРАЇНИ? ІНІЦІАТИВА ТРЬОХ МОРІВ!

|

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна має стати учасницею Ініціативи трьох морів.

“Україна має бути учасницею ініціативи “Трьох морів”. Це неправильно, що наша держава опинилася за межами цієї чудової ініціативи”, – сказав президент під час витсупу на саміті проєкту.

В 2016 році в Дубровнику відбувся перший саміт Ініціативи трьох морів на який була запрошена і Україна. Тоді наша держава не відповіла на запрошення, а отже не стала однією з країн-засновниць. Далі приєднатися до ініціативи можливості не стало, так як держави-учасниці першого саміту вирішили, що учасниками зможуть бути тільки члени Європейського Союзу. Тепер Україна висловила готовність приєднатися до ініціативи.

“Саме держави “Тримор’я” – це наш зв’язок із вільним світом. Постачання зброї для України, постачання палива, транспортні потоки, зелені коридори для експорту українського продовольства, міграція людей – все це працює через територію держав-учасниць цієї ініціативи”, – заявив Зеленський.

В понеділок, як повідомляє повідомляє “Європейська правда”, країни-учасниці Ініціативи трьох морів створили новий формат партнерства і надали Україні статус партнера-учасника. Президент Польщі  Анджей Дуда заявив, що країни, які будуть на шляху до вступу в Європейський Союз, зможуть подати заявку на такий формат партнерства, а також підкреслив, що всі країни Тримор’я виступають за надання Україні офіційного статусу кандидата в ЄС. 

“Ми вирішили створити особливий, новий тип партнерства з Ініціативою трьох морів – окрім стратегічного партнерства – партнерство через участь. Це новий тип партнерства, який призначений не лише для України. Ми сьогодні дали його Україні, але ми виходимо з того, що таке ж партнерство можуть розділити й ті країни, які розташовані в Центральній Європі і не є членами Євросоюзу, але прагнуть до нього приєднатися”, – сказав Дуда під час саміту країн Тримор’я у Ризі.

“Ініціатива трьох морів” включає 12 країн ЄС від Балтійського до Адріатичного та Чорного моря. Передбачається, що країни-учасниці отримують певні економічні преференції з використанням свого геополітичного положення та мають змогу, об’єднавши зусилля, реалізовувати важливі інфраструктурні проєкти. В основному співпраця стосується транспортної, енергетичної сфер та цифрових технологій. Однак йдеться не лише про цільове економічне об’єднання держав, а й про геополітичні плани країн, завдаки яким існує можливість зменшити залежність від росії, а також стримуватися вірогідне економічне і політичне домінування в регіоні Німеччини, яка не є повноправним членом ініціативи як, до речі, і США. Однак Вашингтон активно підтримує ініціативу з огляду на власний інтерес до інвестицій в економіку країн-учасників.

Автор: Денис Данілов

Схожі записи