МАВПЯЧА ВІСПА: ВОЗ ПЕРЕДАСТЬ УКРАЇНІ ПЛР-ТЕСТИ

| |

Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін повідомив, що Всесвітня організація охорони здоров’я уже цього місяця передасть Україні ПЛР-тести для виявлення мавпячої віспи. На сьогодні Україна не має жодного підтвердженого випадку цього захворювання.

“Зараз діагностика відбувається лише за клінічними проявами, до кінця місяця ми очікуємо на ПЛР-тести з боку Всесвітньої організації охорони здоров’я, матимемо їх у резерві на випадок необхідності діагностування”, – заявив Головний санітарний лікар.

Кузін також зазначив, що необхідності у вакцинації наразі немає.

«Стосовно вакцинації, то незважаючи на те, що дві вакцини мають певний захист проти мавпячої віспи, вакцинація зараз не рекомендується. Основна причина полягає в тому, що цей вірус доволі важко передається від людини до людини і він має обмежений епідемічний потенціал. Тобто шанси на переростання у пандемію невеликі. Тому масову вакцинацію населення не рекомендовано».

Всесвітня організація здоров’я повідомляє, що у світі вже виявили 780 випадків віспи у 27 країнах світу, серед яких Латвія, Угорщина, Чехія, Словенія. У більшості випадків ті, хто заразився, не відвідували Західну або Центральну Африку, хоча це вірусне захворювання властиве переважно африканському континенту.

Сайт ВОЗ

Інфекціоністи повідомляють, що вірус мавпячої віспи може передаватись від людини до людини, зокрема статевим шляхом, однак в основному передається людині від диких тварин, таких як гризуни та примати. Загалом індекс заразності віспи уп’ятеро менший за аналогічний показник COVID-19.

Спеціалісти зазначають, що перебіг хвороби супроводжується гарячкою, сильним головним болем, збільшенням лімфатичних вузлів, болем в спині та у м’язах, сильною слабкістю, а надалі висипом, який спочатку виникає на обличчі й потім поширюється на інші частини тіла. Експерти відмічають, що пандемічні рекорди коронавірусу захворювання побити не має, адже вакцини, які застосовуються проти віспи, забезпечують сильний захист від цього вірусу. Сама інфекція досліджена науковцями, хоча і має певні відмінності, а протиепідемічні заходи продемонстрували свою ефективність в минулому при попередніх спалахах.

 

Автор: Денис Данілов

Схожі записи