ЛІДЕРИ КРАЇН-ЧЛЕНІВ G7: РОБОТУ З НАДАННЯ УКРАЇНІ ЗБРОЇ – БУДЕ АКТИВІЗОВАНО

| | |

Великобританія та Франція домовилися надавати додаткову підтримку Україні у її війні з росією, повідомив офіс Бориса Джонсона у неділю, коли лідери зустрілися у кулуарах саміту G7.

“Вони погодилися, що це критичний момент для ходу конфлікту, і є можливість переламати хід війни”, – йдеться у заяві.

Обидва лідери «наголосили на необхідності підтримки України, щоб зміцнити свої позиції як у війні, так і в будь-яких майбутніх переговорах. Президент Макрон високо оцінив постійну військову підтримку України з боку прем’єр-міністра і лідери погодилися активізувати цю роботу».

Представник французького президента заявив, що Франція підтримує заборону експорту російського золота. Чиновник сказав, що Париж не проти обмеження цін на російську нафту, але хоче, щоб G7 обговорила ціновий щит, який обмежить ціни на нафту та газ, щоб приборкати інфляцію.

Загалом, країни-члени G7 єдині у посиленні підтримки України після загострення інтенсивності обстрілів з боку рф останніми днями. На зустрічі також йшлося про необхідність довгострокової підтримки України. Про це сказав прем’єрміністр Великобританії Борис Джонсон. Він закликав лідерів G7 не «здаватися» щодо України, оскільки він пообіцяв додаткову фінансову підтримку Україні у її спробах протистояти російському вторгненню. 

«Україна може перемогти, і вона переможе. Але для цього їм потрібна наша підтримка. Зараз не час відмовлятися від України». Великобританія готова надати ще 525 мільйонів доларів як гарантії кредитів, йдеться в заяві.

Окрім цього, учасники саміту також прийняли рішення що: Великобританія, США, Канада та Японія заборонять імпорт російського золота на останньому етапі зусиль щодо завдання збитків російській економіці у відповідь на війну в Україні, повідомляє Press Association.

Експорт золота до росії у 2021 році становив 15,2 мільярда доларів, і його значення зросло після вторгнення путіна в Україну, оскільки олігархи поспішили скупити золото, щоб уникнути впливу санкцій, повідомили на Даунінг-стріт.

Чиновники вважають, що оскільки Лондон є великим центром торгівлі золотом, британські санкції вплинуть на здатність путіна збирати кошти для фінансування своїх військових дій. Борис Джонсон підтвердив цей крок.

Заборона має набути чинності найближчим часом і застосовуватиметься до нововидобутого або очищеного золота. Це не вплине на золото російського походження, яке раніше експортувалося з росії, додали у британському уряді.

Автор: Андрій Парасюк

Схожі записи