КРИЗА РИНКУ ПРАЦІ В УКРАЇНІ: ПОПИТ ПЕРЕВИЩУЄ ПРОПОЗИЦІЮ

| | |

В Україні спостерігається криза ринку праці внаслідок вторгнення російської армії. Попит на роботу серед українців збільшується, однак перевищує пропозицію.

За інформацією кадрового порталу grc.ua, станом на кінець травня Київ утримує лідерство за кількістю відкритих вакансій, а також займає провідну позицію за рівнем середньої заробітної плати серед усіх регіонів України – 29 200 грн.
До топ-5 регіонів за рівнем середньої заробітної плати серед усіх наявних вакансій також відносять Полтавську (22 300 грн), Львівську (21 600 грн), Одеську (21 000 грн) та Івано-Франківську (19 400 грн) області.

Інфографіка з сайту mmr.ua

Щодо конкуренції, то найвищий її рівень спостерігається на Харківщині – 19 шукачів роботи на одне вакантне місце, тоді як, до прикладу, в Києві цей показник – 9,5 осіб на одне місце, в Одеській області – майже 14 спеціалістів на місце, в Запорізькій області – 17 кандидатів на посаду.

Аналітики кадрової агенції зазначають, що найменше від військової кризи з усіх галузей постраждали сфери виробництва та сільського господарства, транспорту та логістики, сфера продажів та ІТ-сфера. Останні дві, до речі, є лідерами за кількістю відкритих вакансій майже в усіх регіонах України. Також найбільша кількість спеціалістів, що користуються попитом, спостерігається у сфері реклами та PR, маркетингу, логістики та транспорту. У Києві, окрім вже названих сфер, роботодавці найбільше шукають працівників у сфері медіа та адміністративного персоналу.

Інфографіка з сайту mmr.ua

В агенції також зауважують, що протягом війни український бізнес пережив декілька етапів поведінки: шок, налагодження комунікації зі співробітниками, підтримка працівників та адаптація до умов воєнного стану. Зараз спостерігається поступова, але все-таки позитивна динаміка активності роботодавців. Однак кількість відкритих вакансій по Україні менша за січневі показники втричі, 42,3% від усіх активних вакансій пропонується саме в Києві. Майже чверть роботодавців пропонують працювати віддалено, проте більшість все-таки вимагає фізичної присутності працівників, що може свідчити про те, що бізнеси повертаються до звичного формату роботи.

 

Автор: Денис Данілов

Схожі записи