КРАЇНИ-НАТО ПОБОЮЮТЬСЯ ПОСТАЧАТИ УКРАЇНІ ЗБРОЮ

|
ФОТО: ВВС

Американська газета The New York Times, зокрема, повідомляє, що у ході вчорашньої зустрічі у форматі “Рамштайн” обговорювалось питання ускладненої логістики з постачання зброї до України, скорочення запасів необхідних видів озброєння у союзників, а також побоювання у ймовірній ескалації нападу росії на Україну. Саме це й спричинало спад постачання необхідного для перемоги у війні.

“Деякі країни НАТО побоюються посилати важке озброєння, сподіваючись перемир’я шляхом переговорів, але альянс публічно заявляє, що готовий допомогти Україні перемогти Росію”.

Видання також проаналізувало кількість обіцянок надати Україні важку зброю, і скільки з їх числа було виконано. У статті зазначають, що відсоток вкрай мізерний. Серед іншого, перерахували також причини, які, на думку журналістів, гальмують процес передачі озброєння Україні.

“Небажання Заходу виснажувати свої арсенали, неможливість швидко зробити додаткову зброю, складна логістика, побоювання потрапляння до рук росіян чутливих технологій, необхідність навчання українців поводження з новими видами озброєнь та небезпека ескалації, якщо будуть удари по Росії”.

ФОТО: РАДІО СВОБОДА

Президент України Володимир Зеленський, чи не щодня підтримує зв’язок з лідерами країн світу, урядовцями іноземних держав та їхніми парламентами. Він неодноразово підкреслював, що без допомоги партнерів, виграти війну проти рф буде надскладно. Крім того, заступниця міністра оборони України, Ганна Маляр повідомила в ефірі загальнонаціонального марафону, що з обіцяних боєприпасів надійшло менше, аніж потрібно.

“Хоч би скільки зусиль докладала Україна, хоч би якою професійною була наша армія, але без допомоги західних партнерів ми не зможемо виграти цю війну. (…) Від того, що заявляла Україна, з того, що нам потрібно, ми отримали близько 10 відсотків”.

Попри це, глава Пентагону закликав не послаблювати постачання зброї Україні через “надто високі ставки”. Також стало відомо про новий пакет допомоги Україні на мільярд, куди увійдуть гаубиці, снаряди для РСЗВ та ракети “Гарпун”.

Автор: Андрій Парасюк

Схожі записи