“КОРДОН” НА НУЛІ: ПРИКОРДОННИКІВ ЗВИНУВАЧУЮТЬ У ДЕЗЕРТИРСТВІ (АУДІО)

|

“До сьогодні зв’язку з ними не було, переважно. Остання історія, декілька днів тому була: вони виходили з оточення. Хтось 12 годин могли вибиратись, хтось більше. Коли прийшли, їм сказали: “Треба займати позиції на “нулі”, повертаємось. Треба окопуватись”, – розповідає товариш одного із прикордонників, яких після трьох днів підготовки командування направило на лінію фронту. Зі зброї у тих лише автомати.

Віталій звернувся до редакції UPN, адже вважає, що ситуації, яка склалася з його товаришами, необхідний розголос. Чоловік пояснює, що військовослужбовцям прикордонних військ, які майже місяць могли по 4-5 днів бути без сну та іноді навіть без їжі, необхідний відпочинок та реабілітація, в той час, як керівництво закидає їм дезертирство.

“Вони писали звернення, просили допомогу. Багато з них контужені. Їм треба відпочити фізично”, – пояснює Віталій та додає, що серед військових “є загиблі, поранені, ті у яких уже проблеми з психічним здоров’ям, які лежать в психічних лікарнях”.

Побратим, який хвилюється за долю своїх товаришів, зазначає, що тих відкомандирували у Лисичанський прикордонний загін, а вже цей прикордонний загін віддав їх у підпорядкування ЗСУ. Чи затверджено це документально він не знає. Каже, що документів ніхто не бачив. Однак, переконує співрозмовник, обіцяно хлопцям було багато:

“Їх рідні казали, в кожного багато історій, що обіцяли їм там інтернет Starlink, обіцяли “третю” лінію, прикриття, підтримку. Старлінк, сказали, є тільки в ЗСУ і доступ до нього треба в них просити”.

За словами Віталія, щодо “третьої” лінії фронту, то горе-командування заявило під час спілкування з військовослужбовцями на початку, що навіть не чуло про таку. Хлопець дивується: як так трапилось, що “якось все навпаки”, адже “на нульовій лінії стоять вони (прикордонники, -ред.), а на першій стоять ЗСУ”.

“Вони виїхали. Їм кажуть вони самі виїхали. Але розумієте ж, самі виїхати вони не зможуть, бо там же паролі, блок-пости й тому подібне. Зараз їм дають дезертирство. Всім тим, хто залишився і, здається, включно з командуванням”, – повідомляє Віталій і нагадує, що хлопців після місяця на лінії зіткнення мають відправити на ротацію.

На запитання журналістів UPN, чи можуть взагалі прикордонники брати участь у бойових діях, Віталій відповідає:

“А я не знаю. А взагалі є кордон на “0” позиції?”

Автор: Денис Данілов

Схожі записи