ГОЛОВА РАДИ ЄВРОПИ: МИ ПРОДОВЖИМО ПІДТРИМУВАТИ ВАШУ КРАЇНУ. МИ ПРОДОВЖИМО ТИСНУТИ НА РОСІЮ

|

Поза увагою українських ЗМІ залишився виступ голови Ради Європи Шарля Мішеля. Напередодні, політик виступив з великою промовою перед учасникам засідання. У ній він вкотре засвідчив про підтримку України, наголосив на негайному припиненні продовольчого шантажу з боку росії, а також поділився своїми враженнями від перебування у Київській області, одразу після деокупації населених пунктів навколо Києва.

“Кілька місяців тому я був на Бородянці, де звірствували російські солдати. Я побачив військові злочини. Злочини проти людяності. Ці злочини мають бути і будуть покарані, щоб притягти до відповідальності винних. Нам потрібні докази. І саме тому ми зараз допомагаємо збирати докази цих злочинів. Безкарність неприпустима, і ми вітаємо тимчасові заходи Міжнародного Суду, які наказують Росії негайно призупинити військові операції. Ми повністю підтримуємо розслідування прокурора Міжнародного кримінального суду та роботу незалежної комісії з розслідування. А Європейський Союз допомагає Генеральному прокурору України та громадянському суспільству збирати докази військових злочинів”.

Крім того, очільник Ради Європи наголосив на тому, що українці, які змушені були тікати з власної країни, нині повертаються додому. Ті ж, хто залишається, можуть потрапити у поле зору “спритників”, які не гребують можливістю заточити біженців до сексуального та робітничого рабства.

“Ця війна також змусила мільйони людей покинути свої будинки та шукати притулку за межами України, переважно жінки та діти. З багатьма з них я познайомився, коли відвідував Україну, коли приїздив до Польщі, коли приїздив до Молдови. І вони особливо уразливі для торговців людьми. Ми, ЄС, прагнемо захищати їх та забезпечувати їхню безпеку без будь-якої дискримінації”, – резюмував Шарль Мішель

Європейський високопосадовець також звернувся до посла рф. Нагадав йому про продовольчу кризу, яка виникла через повномасштабне вторгнення росії до України. Він також зазначив, що нині від браку харчів потерпають не лише Україна та ЄС, а й найбільш незахищені країни Африки та решти світу.

“Кремль використовує запаси продовольства як ракету-невидимку проти країн, що розвиваються. Драматичні наслідки війни Росії поширюються у світі. А це піднімає ціни на продукти, штовхає людей у ​​бідність і дестабілізує цілі регіони. Росія несе повну відповідальність за цю продовольчу кризу, лише Росія. Незважаючи на кремлівську кампанію брехні та дезінформації. Я бачив це на власні очі. Кілька тижнів тому в Одесі мільйони тонн зерна та пшениці застрягли у контейнерах та на кораблях через російські військові кораблі в Чорному морі та через атаку Росії на транспортну інфраструктуру. І саме російські танки, російські бомби та міни заважають Україні саджати та збирати врожай”.

Шарль Мішель, також нагадав росії, що кремль може забороняти і переслідувати за використання слова «війна», але це не змінює несамовитої реальності. Тисячі загиблих українських жінок, дітей та чоловіків. Звірства. Згвалтування. Численна кількість українських міст перетворилася на руїни. Це війна. Варварська війна, яку веде постійний член цієї Ради.

Автор: Андрій Парасюк
Джерело: www.consilium.europa.eu

Схожі записи