ДОІСТОРИЧНА ЗАГАДКА: АРХЕОЛОГИ БРИТАНІЇ НАТРАПИЛИ НА КІСТКИ 8000 ЖАБ

|

Археологи, які працювали поряд з будинком залізної доби неподалік від Кембриджу, були спантеличені, коли виявили величезну кількість скелетів жаб. Чому було складено та збережено понад 8000 кісток, залишається доісторичною загадкою.

“Всі вони були витягнуті з єдиної 14-метрової канави, поряд з місцем розвороту залізної доби в Бар-Хіллі, де було поселення протягом середнього та пізнього залізного віку (400 р. до н.е. – 43 р. н.е.) . Відкриття було зроблено Музеєм лондонської археології (Mola) Headland Infrastructure, що проводить розкопки в рамках схеми покращення дороги National Highways A14 Cambridge to Huntingdon”.

Хоча кістки жаб нерідко можна знайти на стародавніх зупинках, археологи спантеличені величезною кількістю тих, що були виявлені в Бар-Хіллі.
Доктор Вікі Юенс, старший археозоолог, розповів Observer: «На мій досвід, працюючи в основному на ділянках з Лондона, ми не отримуємо так багато жаб. Неймовірно, коли з однієї канави випадає багато кісток», – каже експерт. При  цьому, зазначає, що ці кістки здебільшого належать звичайній жабі та видам знайденим у садових ставках по всій країні.

«Під час свого дослідження я знайшов лише дві саксонські зупинки з окремими кістками на кожній. Ця жаба, яка була знайдена тільки в Східній Англії, вимерла в 1990-х роках, можливо, через втрату довкілля, але нещодавно була знову завезена».

Знайти пояснення складно, хоча давні цивілізації, включаючи єгиптян, месопотамців, греків та римлян, бачили у жабі символ родючості, серед інших асоціацій. З іншого боку, вони могли страждати від хвороб, як у 1980-х роках, коли британські жаби були спустошені ранавірусом.

Невідомо, наскільки глибоким був рів. Польова команда прорила близько метра верхнього та нижнього шару ґрунту, щоб дістатися до нього. Там було виявлено лише невелику кількість побутових відходів, у тому числі черепки глиняного посуду залізної доби.

Автор: Андрій Парасюк

Схожі записи