БОМБОСХОВИЩЕ У КОЖЕН ДІМ ТА ЗАБОРОНА РОСІЙСЬКОЇ МУЗИКИ. ЩО УХВАЛИЛА РАДА?

|

19 червня відбулось пленарне засідання Парламенту. Коротко про основні ухвалені народними депутатами рішення.

Депутати заборонили публічне виконання фонограм авторів і виконавців – громадян росії. Законом забороняється використовувати російську музику в Україні на телебаченні, радіо, розважальних закладах, школах, громадському транспорті, готелях, ресторанах, у кіно та іншому публічному просторі. Мова йдеться не про всю російськомовну музику, а про ту, яку виконують чи створили саме російські громадяни. Зазначається, що обмеження діятимуть до звільнення усіх окупованих територій України та припинення агресії з боку Росії. Таке рішення підтримали 303 депутати Верховної Ради. Також парламентарі заборонили імпорт видавничої продукції з росії та білорусі, видання і продаж книг авторства громадян рф і передбачили підтримку книгарень, що продають книжки українською мовою, а також державні сертифікати на купівлю книг для дітей.

Також ВР підтримала законопроєкт щодо будівництва мережі укриттів для захисту населення, яким передбачається термінове розгортання в Україні мережі бомбосховищ, зокрема й у новобудовах. Так, містобудівна документація повинна включати інформацію про плановані інженерно-технічні заходи цивільного захисту, бо інакше її не затвердять.

Окрім цього, депутати скасували військовий збір для бійців на передовій на час дії воєнного стану, покращили функціонування системи професійної освіти в умовах воєнного стану та надали право Кабміну визначати тривалість навчального року, забезпечили вихід України з угод СНД, розпочали процес безмитної торгівлі з Великобританією, звернулися до партнерів із закликом підтримати прагнення України щодо визнання її європейської перспективи та до урядів і парламентів іноземних держав щодо припинення дії договорів із рф про уникнення подвійного оподаткування.

 

Автор: Денис Данілов

Схожі записи