БІЛЬШІСТЬ КРАЇН ЄС ЗА СТАТУС КАНДИДАТА УКРАЇНІ

|

Більшість країн, включаючи Італію, підтримують заявку України на членство в ЄС. Польща, Литва та Ірландія виступають за ухвалення рішення про однозначний результат і статус кандидата для України, Естонія наголосила на необхідності дати Україні надію. Про це повідомило Bloomberg із посиланням на проінформовані джерела.

За інформацією видання, очікується, що наступного тижня виконавчий орган Європейського Союзу порекомендує надати Україні статус кандидата, що є ключовим кроком на довгому шляху до членства в ЄС. Рекомендація, яка має бути обговорена та прийнята колегією комісарів ЄС, матиме умови, пов’язані з верховенством права та антикорупційним законодавством. Остаточний висновок Європейської комісії потребує схвалення держав-членів, перш ніж Україні буде офіційно надано статус. Лідери блоку збираються обговорити це питання в Брюсселі 23-24 червня. Деякі країни заявили що вони проти цього кроку, в тому числі Нідерланди, адже вважають, що Україні не можна надавати перевагу перед існуючими претендентами.

За повідомленням Bloomberg, який посилається на власні джерела, Данія заявила, що Україна недостатньо відповідає критеріям, пов’язаним зі стабільністю інститутів, що гарантують демократію, верховенство права, права людини, повагу та захист меншин і знаходиться «загалом на дуже ранній стадії» щодо членства в ЄС. Німеччина вважає, що результатом може стати умовний статус кандидата для України.

 

Автор: Денис Данілов

Схожі записи