АГРЕСОР ПОГРОЖУЄ ЛИТВІ ЧЕРЕЗ БЛОКАДУ ЗАЛІЗНИЦІ

| |

кремль звинуватив Литву в облозі Калінінграду, бо уряд країни Балтії заборонив транзит російських вантажів через свою територію. Влада регіону Балтійського моря, який відокремлений від Росії Польщею, Литвою та білоруссю, заявила, що залізниці Литви почали блокувати вантажі, що надходять з материкової частини Росії, пославшись на нові санкції ЄС.

Натомість, губернатор Калінінграду, антон аліханов заявив, що обмеження, які, мабуть, спровокували панічні закупівлі росіян у Калінінграді, торкнуться до половини всього обсягу вантажів у регіон, переважно будівельних матеріалів. Не на жарт занепокоєні також у кремлі. Зокрема, прессекретар лідера країни-агресора дмитро пєвсков, обрушився з критикою на Литву за спробу “задушити” регіон.

“Це безпрецедентне рішення, яке порушує кожен закон. Це безумовно свого роду облога”.

Крім того, він додав, що москві потрібен час, щоб обдумати свої варіанти, перш ніж оголосити про заходи у відповідь. Примітно, що раніше у цьому регіоні діяли міжнародні угоди, що дозволяють потік товарів через ЄС між Калінінградом та рештою Росії.

Міністерство закордонних справ росії у понеділок попередило про жорстку реакцію.

“росія залишає за собою право вжити заходів для захисту своїх національних інтересів, якщо транзит вантажів через Литву між Калінінградською областю та рештою росії не буде відновлений”.

Калінінград, жителі якого користуються безвізовим режимом перетину кордону з ЄС, протягом багатьох років приваблює європейських інвесторів, сподіваючись стати торговою сполучною ланкою між Європою та материковою росією. Певно що, цю ідею доведеться відкласти…

Автор: Андрій Парасюк

Схожі записи