“АГЕНТ” ДЕРКАЧ. СБУ ВИКРИЛА НАРДЕПА У СПІВПРАЦІ З ОКУПАНТОМ

| |

Служба безпеки України викрила народного депутата Андрія Деркача на співробітництві з окупантами. Він входив до агентурної мережі гру рф, яка повинна була допомагати ворогу в захоплені України.

За інформацією СБУ, Деркач курував створення низки приватних охоронних підприємств у різних областях, щоб використати ці структури для швидкого захоплення України. На створення цих компаній він отримував кошти від гу гш рф . На реалізацію своїх нацистських планів гру виділяло по 3-4 мільйони доларів США раз на кілька місяців. Як свідчать матеріали слідства, значну частину коштів Деркач поклав до своєї кишені.

Нагадаємо, що Андрій Деркач до цього вже встиг прославитися участю у “Касетному скандалі” пов’язаним з Петром Порошенко. 19 травня 2020 року народний депутат оприлюднив аудіоматеріали, які, за його словами, можуть свідчити про вплив ексвіцепрезидента США Джозефа Байдена на п’ятого президента України Петра Порошенка. Тоді уряд США вперше сказав, що нардеп російський агент, який працює в Україні вже більше 10 років.

Як стверджує СБУ оперативна розробка мережі велася давно, але була знешкодженна тільки на початку війни.Після затримання колишнього помічника нардепа Ігоря Колеснікова.Служба безпеки розповіла , що він був зв’язківцем і фінансовим кур’єром між спецслужбами рф і Деркачем.

За словами Колєснікова, який після затримання пішов на угоду зі слідством, Деркач був завербований у 2016 році. З ним особисто працювало вище керівництво гру – начальник управління Ігор Костюков і його перший заступник Володимир Алєксєєв.

«Під час входження військ, коли буде зрозуміло, що міста здаються, ці ЧОПи («частные охранные предприятия» – прим.) повинні були забезпечувати проходження техніки, сідати на броню з російськими прапорами, і таким чином забезпечувати мирний вхід у міста», – деталізує Колєсніков.

Також за словами Колєснікова, українські захисники повністю зруйнували план гру стосовно захоплення столиці. Окупант планував використовувати дві бригади спецназу і сили спецоперацій, які мали зайти з території білорусі. Звідти – швидко просунутися до Києва, захопити урядовий квартал і зібрати віче у Верховній Раді, яке б проголосувало за створення нового уряду.
СБУ продовжує розслідування справи, аби притягнути всіх причетних до відповідальності.

Автор: Тетяна Яструбенко

Схожі записи